X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری


وحدت سبز

تحلیل جنبش سبز


مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم در اطلاعیه ای تعجب برانگیز برخلاف جریان مردم که در 22 بهمن ماه امسال بار دیگر نشان دادند در هر شرایطی تا پای جان در راه آرمان های انقلاب اسلامی هستند، مردم را به اجتماع 25 بهمن دعوت کرد.البته با نگاهی کوچک به تاریخچه نگاه و موضع گیری های این مجمع که با به قدرت رسیدن اصلاح طلبان در دوم خرداد 76  اعلام موجودیت کرد شاید بخش زیادی از این تعجب را بکاهد اما نکته ای که قابل توجه است این است که بعد از گذشت نزدیک به دو سال از اتفاقات و حوادث انتخابات ریاست جمهوری و تعیین مواضع مردم در 9 دی هنوز برخی گمان می کنند که می توانند بر خلاف رای و نظر مردم آنها را مجبور به کاری بکنند.

مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم که در حقیقت از حلقه شاگردان آیت الله منتظری تشکیل شد در اوج شعارهای اصلاح طلبان به محلی برای رقابت سیاسی با جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تبدیل شد که با مشی اصلاح طلبی در پی نفوذ و رخنه در بدنه اجرایی حوزه علمیه قم بود.این مجمع در حقیقت محلی برای عرض اندام کسانی بود که به دلیل مواضع نامناسبشان نمی توانستند در سطوح عالی حوزه علمیه قم حرفی برای گفتن داشته باشند، پس در این شرایط یک نهاد تشکیلاتی با نامی همسو با نام جامعه مدرسین بهترین مکان برای جولان دهی این افراد بود. از سال 78 به بعد فعالیت این مجمع شدت بیشتری گرفت و اعضای آن در محافل عمومی با نام این مجمع حضور یافتند تا بتوانند آن را به یک تشکل قوی و تاثیر گذار تبدیل کنند.
 
                                
                                                 حلقه اصلی مجمع محققین و مدرسین
      
موضع گیری های غلط و با انگیزه های خاص مجمع که در موضوعاتی همچون قضیه آتش زدن قرآن کریم و یا اظهار نظر های شخصی اعضا قابل رویت است بیش از آنکه فعالیت یک تشکیلات مربوط به امور روحانیت را در ذهن متبادر کند گویای یک فعالیت حزبی با جهت گیری های خاص است . این امر در انتخاب و حضور افراد در این مجمع هم به خوبی نشان داده شده است .کما اینکه حضور افرادی چون موسوی تبریزی، مسعود ادیب، محمد تقی فاضل میبدی، عبدالرحیم سلیمانی و . . . که همگی از افراد مساله دار هستند، در راس این مجمع گواه این مدعاست. اعضای مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم به خصوص در فتنه سال گذشته چهره حقیقی خود را آشکار کردند و با سخنرانی ها و شرکت فعال در اغتشاشات تهران، قم و اصفهان نشان دادند که بسیاری از اعضایشان بر ضد آرمان های نظام فعالیت می کنند که حتی برخی از آن ها در سالگرد های کشته شدگان فتنه سبز دستگیر و روانه زندان شدند اما بلافاصله پس از آزادی فعالیت های تخریبی خود را در حوزه و حتی برخی دانشگاه های قم ادامه دادند.
 
                      
                                    سه تن از اعضای اصلی مجمع در اغتشاشات سال گذشته

اما در این میان بیانیه شاذ و قابل توجهی که شب گذشته پایگاه رسمی مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم آن را منتشر کرد و پس از آن تمامی سایت های ضد انقلاب وابستهخ به رژیم صهیونیستی بار دیگر پرده از چهره نفاق گونه و مساله دار این تشکل به اصطلاح حوزوی برداشت و اهداف پنهان اعضای آن را که داعیه دار دین هستند را آشکار ساخت. در این بیانیه که با آیاتی از کلام الله مجید آغاز می شودانقلاب مردم تونس و مصر مورد توجه قرار می گیرد و تلویحا انقلاب مردم این کشور ها به حرکت جنبش سبز در سال گذشته تشبیه می شود، اما در این میان چند نکته قابل توجه است:

اول اینکه آقایان به اصطلاح محقق و مدرس که مدعیان خط امام هستند ظاهرا صدای آزادی خواهی مردم مصر که در بطن کلمه صدای انقلاب اسلامی ایران است و همچنین فریاد های امام خامنه ای (مدظله) که این روزها به شعار اصلی مردم و رهبران مذهبی مصر تبدیل شده است را نشنیده اند و چشم های خود را به روی عکس های امام و رهبری و رئیس جمهور محبوب کشورمان که در دستان معترضان تونسی است، بسته اند و شاید هم همه این ها را می بینند ولی خود را احمق فرض می کنند و اینچنین بیانیه می دهند.

دوم جمع کوچک و انگشت شمار مجمع که ظاهرا این روزها با طرد شدن از دایره نگاه مردم و طلبه های حوزه مترصد فرصتی برای اظهار نظر و اظهار حضور خود هستند باز هم با شنیدن یک درخواست مسخره دو نفر از سران فتنه از وزارت کشور فکر کردند روزنه ای برای حرف زدن پیدا کرده اند و با دادن بیانیه می توانند بگویند ما هم هستیم و تاثیر داریم و حرفمان (البته شاید برای خودمان) مهم است.

سوم اگر جمیع دوستان مجمع محققین و مدرسین به مشکل بینایی دچار شده اند و با عینک و لنز و حتی ذره بین هم نمی توانند حضور بی نظیر مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال را در حمایت از جمهوری اسلامی و همراهی مردم مصر بینند نگارنده این سطور پزشک حاذق چشم که تخفیف خوبی هم به این دوستان بدهد سراغ دارد. البته شاید بعضی از این دوستان که فکر صدور این بیانیه به ذهنشان خطور کرده دوست دارند همچنان کور بمانند یا خود را به کوری بزنند که در اجتماع عظیم مردمی 22 بهمن که در واقع تابلو نظام و یادگار زیبای امام راحل عظیم الشان است حضور نمی یابند و در مسیری خلاف جهت سیل خروشان میلیونی مردم روز دیگری را برای راهپیمایی و حمایت از مردم مصر انتخاب می کنند.

چهارم اینکه انقلاب مردم مصر با الهام از آموزه های انقلاب اسلامی در شب 22 بهمن به اصلی ترین خواسته خود و بزرگترین دستاوردشان یعنی بیرون کردن حسنی مبارک دیکتاتور کشورشان رسیدند و بسیاری از تحلیل گران جهانی این پیروزی را دقیقا به حوادث بهمن 57 تشبیه کردند حال نمی دانم در حالی که مردم مصر به اصلی ترین پیروزی خود رسیده اند، شما امروز در حمایت از چه چیزی عزم خیابان ها می کنید؟
 
                                    

پنجمین موضوع این است که شما در بیانیه خود تاکید کرده اید که ملت با حضور در راهپیمایی 25 بهمن به جمع حامیان بیداری اسلامی منطقه بپیوندند . در این باره هم باید به عرض برسانم اگر شما نمیدانید! ملت ما 32 سال است که کلمه بیداری اسلامی را معنی کرده است و هرگاه هم امثال قلیلی چون شما خواسته اند با بیانات و مواضعشان این معنا را از ملت بدزدند سیلی محکمی همچون 9 دی خورده اند پس بدانید آنکه باید بیدارشود شمایید نه مردم.

و آخر اینکه شما که خوب می دانید دیگر حتی به تعداد انگشتان دست هم هوادار ندارید و هواداران نامرئی اینترنتی تان هم مشتی وطن فروش خارج نشین اند پس زیاد تلاش نکنید و خود را به در و دیوار نزنید و به التماس کردن ملت نیفتید چون هم مردم دیگر وقعی به بیانیه های شما نمی دهند و دوستان رسانه ای خارج نشینانتان هم از شما قطع امید کرده اند . پس با خیال راحت از سر کوچه محلتان یک فیلم سینمایی تهیه کنید و به همراه خانواده محترمتان لحظاتی خوش داشته باشید.در ضمن تا یادم نرفته هم بگویم سطل آشغال های شهر هم دلشان آهنی شده و دیگر برایتان تنگ نمی شود.


نوشته شده در دوشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1389ساعت 17:41 توسط *** نظرات (0)|


:قالبساز: :بهاربیست: